TAŚMY, CHODNIKI, ZNAKI

 

 

DURA STRIPE jest najprostszym, najszybszym i najtańszym system oznaczania powierzchni przemysłowej.  Wytrzymałość i duży wybór produktów DuraStripe czyni je jedynym kompleksowym rozwiązaniem tego typu dostępnym obecnie na rynku.  Jeśli dotychczasowe oznaczanie powierzchni poprzez malowanie na niej pasów jest dla Państwa zbyt kosztowne i powoduje dodatkowe przestoje, to zastosowanie produktu DuraStripe wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla Waszego zakładu.


DuraStripe jest szybki i łatwy w zastosowaniu - wystarczy go oderwać i przykleić. Jest idealnym narzędziem do zastosowania w 5S  ponieważ posiada różnorodną, żywą, trwałą kolorystykę i nie zostawia pozostałości.   Po wyborze odpowiedniego produktu  DuraStripe możesz oznakować odpowiednim kolorem dany obszar, tworzywo i czynność. Pozwoli Ci to wyeliminować bałagan, który jest wrogiem efektywnego wykorzystania czasu i przestrzeni.


DuraStripe jest odporny na regularne czyszczenie i nie traci kolorów po dłuższym okresie użytkowania. Obszary, na których zastosowano  DuraStripe zawsze zachowują czysty i schludny wygląd. DuraStripe jest najbardziej uniwersalnym narzędziem 5S na rynku ponieważ wśród wyboru produktów: Pux, odpowiednio wyciętych ikonek, materiałow do dopasowywania, i oznakowań sprostasz wszystkim swoim potrzebom w zakresie 5S.

 

Stosowanie DuraStripe ułatwi Państwu szybsze i tańsze stosowanie się do przepisów BHP!
Przepisy dotyczące Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy nakładają na wszystkie przedsiębiorstwa obowiązek kolorowego oznakowania urządzeń do zapewnienia bezpieczeństwa, sprzętu ochrony, obszaru lokacji i informowania o potencjalnych zagrożeniach. Oznakowanie powinno być spójne w całym zakładzie.

 

DuraStripe wyznacza obszary, w których należy zachować szczególną ostrożność, podczas uruchamiania, przenoszenia urządzeń do naprawy. Oznakowanie wskazujące na obszary w których należy zachować szczególną ostrożność powinny mieć niebieskie tło.

 

Jaka powinna być czystość podłoża przed zastosowaniem DuraStripe?
Przed zastosowaniem produktu na powierzchnię należy ją oczyścić i usunąć resztki starej farby, brudu i pozostałości taśmy. Aby zapewnić maksymalną trwałość i prawidłowe zastosowanie produkt powinien być naniesiony bezpośrednio na czystą powierzchnię. (Aby uzyskać więcej informacji proszę zapoznać się z częścią dotyczącą montażu DuraStripe)

  

Jak długo DuraStripe zachowa pierwotny kolor?
Ponieważ kolor jest integralnym elementem materiału nie płowieje i nie ściera się z powierzchni. W przypadku zabrudzenia powierzchni   DuraStripe należy ją wyczyścić przy użyciu wody i mydła. Do usunięcia większych zabrudzeń należy użyć zmywacza. Nawet po oczyszczeniu kolory zachowają pierwotną świeżość.

 

Czym należy oczyścić powierzchnię przed zastosowaniem DuraStripe?
Należy zastosować produkt o niskiej zawartości chloru, który pozostawia na powierzchni osad, uniemożliwiający prawidłowe przytwierdzenie DuraStripe do powierzchni. Rekomendujemy użycie środka „Simple Green”.

  

Czy istnieje możliwość zamówienia DuraStripe w specjalnych kolorach?
Realizując Państwa zamówienia staramy się stworzyć produkt w kolorze jak najbardziej zbliżonym do wymaganego. W przypadku tego typu zamówień wymagamy dodatkowej opłaty za kolor niestandardowy i zamówienia minimalnego w ilości 170 rolek.


Sposób montażu DuraStripe

Przed montażem produktu DuraStripe na powierzchni upewnij się, iż jest ona odpowiednio przygotowana, całkowicie czysta i sucha. Należy usunąć wszelkie pozostałości starej taśmy lub farby z powierzchni.  W innym przypadku  Durastripe nałożona na pozostałości ze starych taśm lub farb nie przylgnie prawidłowo do powierzchni I będzie odstawać. Aby upewnić się, iż na powierzchni nie pozostały żadne smugi do czyszczenia należy użyć produktu z możliwie najmniejszą zawartością chloru. Pozostałości chloru mogą uniemożliwić odpowiednią przyczepność produktu do powierzchni.(uzyskamy podobny efekt jak po przyklejeniu plastra opatrunkowego na tłustą lub mokrą skórę).

 

Należy przygotować i oczyścić powierzchnię na co najmniej 30 minut przed zastosowaniem DuraStripe. Do umycia powierzchni należy użyć wody z detergentem. Jeśli używamy zmywaczy przed nałożeniem DuraStripe należy usunąć wszelkie pozostałości zmywacza z powierzchni. Po prawidłowym osuszeniu powierzchni należy zastosować DuraSTripe na dedykowane obszary. Aby upewnić się, iż Durastripe został nałożony prawidłowo, po zastosowaniu należy przejechać po jego powierzchni ciężkim sprzętem typu wózek widłowy, tak, aby usunąć wilgoć, która dostała się pod powierzchnię i uzyskać jej gładkość.

 

Uwaga! Na obszarach, na których występują pęknięcia lub wgłębienia skuteczność DuraStripe będzie niższa, ponieważ pod powierzchnię plastra może dostawać się powietrze. Na obszarach wzmożonego ruchu kołowego, który może spowodować uszkodzenia powierzchni polecamy użycie DuraPux, aby scalić jednolicie całość powierzchni.


DuraPux są wykonane z tego samego tworzywa co DuraStripe. W przypadku nacisku lub przeciągnięcia ciężaru po powierzchni ,zaledwie 1 lub 2 warstwy DuraPux ulegną wybrzuszeniu i wówczas produkt będzie podatny na uszkodzenia. Wówczas należy „zakleić” uszkodzone obszary. Tak jak w przypadku postępowania z Durastripe należy nałożyć DuraPux na najbardziej gładkie i nieuszkodzone powierzchnie omijając wgłębienia i załamania.


Stosując DuraStripe upewnij się, iż wszystkie linie przylegają całkowicie do powierzchni.  Z łatwością możesz uciąć DuraStripe w dowolnym miejscu, jeśli napotkasz na przeszkodę typu kolumna, nogi od stołu itp., Na znajdujących się nad powierzchnią elementach o ostrych krawędziach z pewnością zbierze się powietrze i kurz.

 

Narożniki DuraStripe mogą być łatwo i dokładnie oznaczone poprzez nałożenie na siebie dwóch warstw DuraStripe na rogach, dzięki czemu uzyskamy kilka dodatkowych centymetrów za rogiem, jak jest to przedstawione. Pozostaw podkład na ostatnim fragmencie

dolnej warstwy i usuń podkład z pierwszej części górnej warstwy.

Przymocuj górną warstwę do dolnej pod żądanym kątem.

Podetnij obie warstwy od wewnętrznego rogu do zewnątrz.