ERGONOMICZNE  MATY  PRZEMYSŁOWE

 

 

Ergomaty są ergonomicznymi matami przeznaczonymi do stosowania bezpośrednio przy stanowiskach pracy. Dzięki unikalnej konstrukcji i budowie zastosowanie tych mat dostarcza wyjątkowych korzyści firmom i pracownikom, którzy pracują w pozycji stojącej.


 

Jakie jest działanie maty ergonomicznej?

Maty ergonomiczne typu ERGOMAT są zaprojektowane w taki sposób, aby w trakcie użytkowania pobudzać krążenie w stopach, nogach i dolnej części pleców. Krążenie jest stymulowane przez kontakt organizmu z unikalnym, opatentowanym profilem powierzchni ERGOMATs. W ten sposób pobudzane są mięśnie, wymuszając pozytywną reakcję całego organizmu. Maty ergonomiczne typu ERGOMAT są starannie zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej równowagi między naciskiem na matę i oporem wywoływanym tym naciskiem, co jest kluczowe do osiągnięcia właściwej stymulacji mięśni. Najlepszym sposobem, aby zrozumieć w jaki sposób jest zaprojektowana ergonomiczna mata  jest porównanie jej działania do roli jaka pełni zawieszenie w samochodzie. Działając podobnie jak zawieszenie auta, mata pochłania i rozprasza wstrząsy, zapewniając niezbędną stabilność.

 

Dlaczego korzystanie z mat ergonomicznych jest tak istotne?

Podobnie jak wszystkie narzędzia ergonomiczne także maty ergonomiczne są przeznaczone do współpracy z ludzkim organizmem, w celu ułatwienia zadań, jakie ten organizm musi wykonać. W przypadku pracownika pracującego w pozycji stojącej maty te mają kluczowe znaczenie nie tylko w zakresie  ograniczenia lub wyeliminowania krótkotrwałego zmęczenia i dyskomfortu, ale przede wszystkim w zakresie ograniczenia długotrwałych negatywnych efektów kumulowania się napięcia i stresu. W praktyce korzyści te prowadzą do faktycznych oszczędności poprzez zwiększenie wydajności i polepszenie samopoczucia pracowników. Stosowanie mat ergonomicznych przyczynia się do redukcji absencji chorobowej i wielkości wypłacanych zasiłków, a także ogranicza uchybienia  normom produkcji z powodu nieuwagi operatora spowodowanej przez zmęczenie.


Czy korzystanie z mat ERGOMATs tworzy ryzyko potknięcia się?

 
W przeciwieństwie do innych mat, które są wyposażone w szereg materiałów dodatkowych maty ERGOMAT są wykonane z najwyższej jakości surowców. Dzięki temu mata ERGOMAT z łatwością dopasowuje się kształtem i rozmiarem do każdego środowiska pracy.  W trakcie montażu każdy fragment maty może zostać odpowiednio docięty tak, aby podczas użytkowania wyeliminować ryzyko potknięcia się. Wysokiej jakości tworzywo z jakiego jest wykonana mata ERGOMAT nie kurczy się i nie rozszerza, co zapobiega zawijaniu się maty i eliminuje ryzyko potknięcia się.


Dlaczego  maty ERGOMAT oferują tak wiele możliwości wyboru?


Poszczególne maty typu ERGOMAT mają na celu zapewnienie optymalnych rozwiązań dla konkretnych branż i warunków pracy. Zamiast wyłącznie sprzedawać maty, wolimy dostarczać rzeczywiste, długotrwałe, kompleksowe rozwiązania dla przemysłu, w konkretnym środowisku pracy.

Dostępność w każdym rozmiarze i kształcie

Maty Ergomat są dostępne w dowolnym rozmiarze i kształcie, aby można je było dopasować do wszelkich wymaganych rozmiarów. Bezpłatnie dostosujemy i zamontujemy matę tak, aby idealnie pasowała do Państwa środowiska pracy. Przy montażu maty są zawsze odpowiednio docinane na krawędziach, tak  aby wyeliminować późniejsze ryzyko potknięcia się.


Jaka jest różnica między matami wykonanymi z poliuretanu i tymi wykonanymi z gumy?


Z punktu widzenia ergonomii użytkowanie wszystkich rodzajów mat typu ERGOMAT o różnych profilach powierzchni zapewnia niezbędną stymulację. Użytkownik indywidualny wybierze profil najbardziej mu odpowiadający. Oferowane przez nas maty poliuretanowe zapewniają odpowiednie rozwiązania do użytkowania na powierzchniach nieścieralnych, suchych, wilgotnych, tłustych.

Posiadają one także właściwości antystatyczne.
Maty wykonane z gumy kauczukowej posiadają większą odporność na wysoką temperaturę, ścieranie i właściwości antypoślizgowe, co może być niezbędne w niektórych warunkach przemysłowych. Ze względu na zamknięte wypustki na swojej powierzchni nie akumulują bakterii i idealnie sprawdzają się w użytkowaniu w obszarach szczególnego ryzyka, takich jakie często istnieją w ośrodkach medycznych czy zakładach przetwórstwa żywności.

Maty wykonane z gumy kauczukowej są bardziej odporne na kontakt z kwasem (pH <7) natomiast EPDM lepiej reagują na kontakt ze środowiskiem zasadowym (pH> 7). Mata typu ERGOMAT Nitril jest także dostępna w wersji ESD do stosowania w statycznych środowiskach produkcyjnych wysokiego ryzyka.


W jaki sposób należy czyścić maty typu ERGOMAT?


Wszystkie maty typu ERGOMATs można zamiatać, odkurzać lub myć przy użyciu mopa. Maty typu Nitril i EPDM można czyścić pod strumieniem wody lub przy użyciu pary wodnej. Maty gumowe są autoklawizowane w wymiarze 60cm x 90cm, pod warunkiem, iż są wychładzane i osuszane.


Aby uzyskać informacje dotyczące wyboru maty najbardziej odpowiedniej dla Państwa przedsiębiorstwa prosimy o kontakt: logipost@logipost.pl

 

Korzystanie z mat typu Ergomat pozwoli Ci na efektywne prowadzenie biznesu  


1. Dzięki ergonomii usprawnia warunki pracy

   (bezpieczeństwo, zdrowie, spokój ducha !)


2. Obniża koszty produkcji

   (znaczący spadek liczby krótko i długoterminowych absencji pracowniczych)  


3. Stała kontrola jakości

   (pracownicy są lepiej skoncentrowani ze względu na komfort pracy, w szczególności tam

    gdzie wymagane są czynności powtarzalne)  


4. Maksymalne wykorzystanie sprzętu

   (trwałe maty, mniej zamienników)  


5. Wzrost produktywności

   (lepsze efekty aktywności pracowników)